Wakacje w Turcji

Lazurowe morze, piaszczyste plaże i dużo, dużo słońca. Wakacje w Turcji zapewnią Ci doskonałą odskocznię od codzienności. Poznaj wspaniałe zabytki oraz kulturę regionu. Naprawdę warto.


Wakacje dla rodzin z dziećmi

Turcja to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Mnogość atrakcji oraz  sprawią, że na pewno nie będziesz się nudził. Już dziś zarezerwuj pobyt w Turcji w biurze Proxima Travel i skorzystaj z wyjątkowej oferty urlopowej. Zwiedzisz ciekawe zabytki oraz odpoczniesz w komfortowym hotelu z mnóstwem atrakcji dla całych rodzin.


Oferta Proxima Travel
W Turcji jest dużo do zwiedzania. Biuro Podróży Proxima Travel proponuje Państwu urlop w południowo-zachodniej Turcji, na Riwierze Tureckiej. W szczególności polecamy pobyt w miejscowościach Alanya , Side i Belek. Jak i Turcję Egejską z pieknymi widokami  w Bodrum, Marmaris i Fetye. Gwarantujemy Państwu udany wypoczynek za niską cenę.


Co warto zobaczyć w Turcji?
Jeżeli wybierasz się do miejscowości Alanya obowiązkowo musisz zwiedzić Alanya Kalesi, seldżucki zamek powstały w XIIIw. Zamek jest przepięknie usytuowany na wysokiej na 80 m skale, którą okalają antyczne mury miejskie oraz wody Morza Śródziemnego. W obrębie zamku znajduje się słynna, wysoka na 33 metry Czerwona Wieża (Kizil Kule), która jest symbolem Alanyii.


Liczne jaskinie morskie i lądowe to ciekawe miejsca stworzone przez naturę. Najsłynniejsza jaskinią na Riwierze Tureckiej pozostaje jaskinia Damlatas, która liczy ponad 10 000 lat i posiada podobno właściwości lecznicze. Do jaskini można dotrzeć spacerując Plażą Kleopatry.


Plaża Kleopatry to obowiązkowy punkt każdej wycieczki. Nazwa nawiązuje do egipskiej piękności, która miała się spotykać z Markiem Antoniuszem właśnie w Alanyii. Panują tutaj doskonałe warunki do plażowania i uprawiania różnorodnych sportów wodnych.


Okolice Side kuszą z kolei przepięknym wodospadem Manavgat. W Side znajdują się również liczne, starożytne ruiny – np. antycznego teatru. Na szczególną uwagę zasługują ruiny świątyń Apolla oraz Ateny. Można również zwiedzić agorę, czyli pozostałości starożytnego rynku. Side słynie z pieknych piaszczystych plaż. Zachęcamy także do skorzystania z wycieczek objazdowych.

 


Skorzystaj z oferty Turcja last minute
Riwiera Turecka wabi turystów swoim pięknem. Skorzystaj z oferty biura podróży Proxima Travel. Do każdej wycieczki dajemy upominek. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo liczne oferty wyjazdów do Turcji oraz szczegóły. Zapraszamy.