WIELKANOC ZA GRANICĄ

 

Polacy z roku na rok coraz więcej podróżują. Także w okresie świątecznym. Zamiast siedzieć przy pełnych stołach, przygotowywać potrawy świąteczne wolą wyjechać na jakieś super wypoczynek. Liczba ofert wielkanocnych biur podróży ma tendencję wzrostową. Gdzie się wybrać w podróż w Wielkanoc? Jak świętuje się święta Wielkiej Nocy w poszczególnych krajach? Przeczytaj.

 

 

  

I Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie nie bez powodu nazywane są Wyspami Wiecznej Wiosny. Ciepły, łagodny klimat oraz egzotyczna przyroda sprawią, że zapamiętasz ten wyjazd na zawsze. Wielkanoc na Wyspach Kanaryjskich jest obchodzona w sposób szczególny. Na ulice wylegają liczne procesje, z kościołów wynosi się święte figury oraz ołtarze, by móc podziwiać ich piękno. Na ulicach odgrywane są sceny z Męki Pańskiej, co szczególnie zapada w pamięć turystom.

 

II Niemcy

Na święta Wielkiej Nocy warto się wybrać także do Niemiec. Bardzo ważny jest tutaj Karfreitag, czyli Wielki Piątek, który jest dniem wolnym od pracy. W kościołach odbywają się wówczas liczne nabożeństwa. Mało kto wie, że tradycja świątecznego Zajączka przywędrowała właśnie z Niemiec. Jest on tam tak popularny, jak u nas św. Mikołaj w Boże Narodzenie. Niemcy nie znają niestety tradycji święcenia jajek, ani Smigusa-Dyngusa. Mają za to wiele innych atrakcji, a miasta przystrojone są niezwykle odświętnie.

 

III Filipiny

Wielkanoc na Filipinach zna chyba każdy z przekazów medialnych. To właśnie na Filipinach w Wielki Piątek mają miejsce drastyczne sceny ukrzyżowania. Liczni ochotnicy dają się powiesić na krzyżu, aby odpokutować swoje grzechy. Widowisko jest bardzo krwawe, przyciąga jednak wielu turystów z całego świata.

 

IV Włochy

Wielu turystów wybiera się na Wielkanoc do Rzymu, chcąc wziąć udział w Drodze Krzyżowej w Koloseum pod przewodnictwem papieża.  Ponadto w Wiecznym Mieście odbywają się liczne procesje, msze i pochody. Wielkanoc we Włoszech obfituje w wiele atrakcji i przeżyć.

 

Jest wiele miejsc na świecie, gdzie warto wybrać się w Wielkanoc i spędzić wyjątkowe święta. Może Ty też w tym roku wybierzesz się gdzieś za granicę?

Biuro Podróży Proxima Travel zaprasza na Wielkanoc za granicą.