Wakacje FIRST MINUTE - czy warto planować wakacje z wyprzedzeniem?

 

 

Czym jest First Minute?

Oznacza to ofertę wakacyjnej wycieczki, którą rezerwujemy na długo przed planowanym wyjazdem. Oferty first minute zaczynają pojawiać się zaraz po skończonym okresie wakacyjnym, albo nawet i w trakcie jego trwania! i dotyczą kolejnego lata. Zazwyczaj ofert first minute możemy spodziewać się na przełomie września i października, ale niektórzy organizatorzy potrafią wystartować z nową ofertą nawet w sierpniu!

 

Dlaczego warto kupować wakacje First Minute?

Kupno wczasów z tak dużym wyprzedzeniem jest najbardziej opłacalne. Obecnie utrzymujący się trend jest taki, że im wcześniej zarezerwujemy wakacje, tym w niższej cenie one będą. Wiele osób czeka na oferty Last Minute (czyli na ostatnią chwilę), jednak obecnie tendencja jest taka, że im bliżej wylotu tym cena bardziej wzrasta. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ organizatorzy stosują obecnie sprzedaż metodą schodkową, to znaczy, że pierwsza pula ofert ma najniższą cenę, następnie na każdym kolejnym etapie sprzedaży te same oferty są w coraz wyższych cenach.

Dodatkowym atutem jest także to, że kupując wakacje w promocji First Minute bardzo często organizatorzy dają "coś" GRATIS. Może to być Gwarancja najniższej ceny, Ubezpieczenie od rezygnacji w niższej cenie, parking za symboliczne 1 zł, zniżki na wycieczki fakultatywne.

Niskie zaliczki - zaczynające się już od 5% sprawiają, że kupno wycieczki zaraz po sezonie wakacyjnym nie jest aż tak uciążliwe dla kieszeni.

 

 

Dla kogo wakacje w przedsprzedaży?

Wczesne planowanie wakacji polecamy zdecydowanie:

→ rodzinom z dziećmi - dużym rodzinom zazwyczaj zależy by być zakwaterowanym w dużych, dwupomieczeniowych pokojach rodzinnych. Jednak liczba takich pokoi w hotelach jest zazwyczaj mocno ograniczona, a więc kupując wakacje wcześniej mamy pewność, że uda nam się jeszcze upolować taki pokój w dobrej cenie. Wielu organizatorów daje także na wczesnych etapach promocji korzystne zniżki na pobyt dla dzieci.

 

→ osobom z konkretnym budżetem przeznaczonym na wakacje - jeśli masz przeznaczony na wakacje konkretny budżet i nie chcesz ryzykować, że albo uda Ci się kupić w tej cenie, albo nie polecisz wcale, to warto kupić wakacje już na First Minute. Masz wtedy spokojną głowę, natomiast czekając na tzw. lasta, może się zdarzyć, że nie będzie wcale taniej i nie znajdziesz nic dla siebie.

 

→ osobom z mocno ukierunkowanymi wymaganiami - jeśli masz konkretne wymagania co do hotelu, jego lokalizacji, atrakcji w pobliżu - warto przemyśleć zakup wczasów w pierwszych etapach sprzedaży. Może się zdarzyć, że później nie będzie już miejsc lub cena poszybuje mocno w górę.

 

→ parom planującym miesiąc miodowy - szukanie ofert na miesiąc miodowy w ostatniej chwili jest, delikatnie mówiąc, ryzykowne. Dlaczego? Otóż zazwyczaj najlepsze hotele i najładniejsze pokoje w nich wyprzedają się w pierwszej kolejności i później są po prostu niedostępne w sprzedaży. Często na last minute zostają hotele słabe, które nie są chętnie wybierane przez klientów, więc czy chciałbyś spędzić w którymś z nich jedną z ważniejszych podróży w życiu?

 

→ grupom znajomych, dużym rodzinom - planujecie wakacje w 8, 10, 15 osób? Będziecie w takim razie potrzebować 3, 4, 6 pokoi. Czy jest duże prawdopodobieństwo, że na ostatnią chwilę w wybranym hotelu nie będzie tylu miejsc? Otóż TAK! Duże rodziny i grupy znajomych powinni priorytetowo szukać wakacji już spośród ofert First Minute, żeby mieć gwarancję, że na pewno znajdą hotel, który będzie dysponował tyloma wolnymi pokojami i że na pewno będzie tyle wolnych miejsc w samolocie.

 

Czy kupowanie wakacji First Minute wiąże się z ryzykiem?

W obecnych czasach kupno wakacji we wczesnym etapie sprzedaży nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Gwarancja niezmienności ceny daje pewność, że cena nie wzrośnie nawet przy gwałtownych wzrostach kursów walut, cen paliwa lotniczego czy opłat lotniczych, a Ubezpieczenie od rezygnacji daje ten komfort, że nawet jeśli uczestnik np. rozchoruje się przed wylotem dostaje 100% zwrot poniesionych kosztów. Więcej o ubezpieczeniach tutaj.

 

Jeśli zainteresowałeś się ofertami First Minute zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki wakacji First Minute!

 

Kupuj wcześniej i miej święty spokój!