Wakacje z Niemiec

Wakacje z Niemiec

Wakacje z Niemiec

Polacy coraz częściej wyjeżdżają na wakacje i coraz częściej szukają zróżnicowanych ofert. Niższe ceny ofert turystycznych sprzedawanych przez niemieckie biura podróży wzbudzają wiele kontrowersji. Polacy zarabiają o wiele mniej od Niemców, dlaczego więc mają płacić więcej za wakacyjne wyjazdy.

 

Odpowiedź jest prosta, mniejszy ruch na wybranych kierunkach oznacza wyższe koszty jednostkowe. Niemcy częściej wyjeżdżają na wakacje dlatego ich ceny są niemal hurtowe. Oferty niemieckich biur podróży są nawet 50% tańsze. Dlatego Polacy coraz częściej wyjeżdżają na wakacje z Niemiec. Zwłaszcza, że wybierając wycieczki z Niemiec , mają nadzieję na lepsze traktowanie w hotelu. Podobno Niemiecki turysta jest obsługiwany lepiej. Może to wynikać z tego iż dysponuje on zasobniejszym portfelem w związku z czym stać go na droższe zakupy i napiwki.


Rezerwując przez niemieckie biura podróży mamy też do wyboru szerszą ofertę państw, terminów oraz ilość dni spędzonych na wczasach. Możemy na przykład wykupić wakacje z Niemiec na do Turcja z wylotem dowolnego dnia tygodnia na przykład na 8 lub 10 dni. Co w Polskim biurze podróży może już być problemem. Turyście który ma więc określony termin urlopu jest łatwiej się dopasować.
Największe różnice w cenach niemieckie biura podróży mają na oferty egzotyczne do dalekich krajów takich jak Dominikana, Kuba, Meksyk, Sri Lanka, Bali, Kenia, Malediwy, Seszele, Wenezuela, Barbados itp. Jeżeli chodzi o kierunki bliskie to Ibiza czy Majorka - te dwa ostatnie bardzo popularne wśród Niemieckich turystów. Oferty niemieckich biur podróży są jeszcze bardziej odczuwalne gdy wybieramy się do Hotelu o podwyższonym standardzie.
Odległość do portu lotniczego też ma znaczenie i tu ważne jest miejsce naszego zamieszkania. Warto wspomnieć iż wyloty do krajów egzotycznych organizowane przez Polskie Biura Podróży są najczęściej z Warszawy, i tutaj dla turysty który mieszka przy zachodniej granicy na lotnisko będzie bliżej do Berlina niż do Warszawy. Nie mniej ważna jest też ilość osób jeżeli lecimy rodziną w cztery osoby to przy różnicy w cenie nawet 400 zł oszczędzamy 1600 zł i tu już można się zastanawiać nawet nad wylotem z Frankfurtu.


Ceny parkingów na niemieckich lotniskach są również konkurencyjne. Przykładowo można zostawić auto na lotnisku w Berlinie już od 40 euro za tydzień, a w Monachium nawet za 30 euro za tydzień. Dojazd też bywa łatwiejszy i szybszy niemiecką autostradą. Doradzamy jak wykupić parking przy rezerwacji przez niemieckie biura podróży lub pomożemy w rezerwacji takiego parkingu.


Lecąc z Niemiec mamy też możliwość uniknięcia przesiadek w trakcie przelotów. Niemieccy organizatorzy częściej mają w ofercie loty bezpośrednie na dalekie kierunki, gdzie w przypadku polskich organizatorów przesiadki zdarzają się częściej.


Wyloty z Niemiec to nie tylko plusy problemem może okazać się bariera językowa. Lecąc na wakacje z Niemiec nie zastaniemy w Hotelu polskiego rezydenta, na lotnisku też łatwiej będzie nam jeżeli znamy choćby podstawy języka niemieckiego lub angielskiego. Dlatego nie polecamy wyloty z Niemiec osobom które po raz pierwszy wybierają się na wakacje.


Pamiętać należy jednak o wykupieniu ubezpieczenia bowiem w przypadku rezerwacji przez niemieckie biura podróży podstawowe ubezpieczenie nie jest obowiązkowe i jest dużo droższe niż alternatywne wykupione w Polsce. Posiadamy szeroki wybór ubezpieczeń podróżnych w ofercie naszego biura. Posiadamy w ofercie ponad 189.000 ofert w ponad 750 katalogów ponad 180 Niemieckich Biur Podróży. Wczasy z Niemiec z markowym organizatorem.


Wakacje z Niemiec m.in takich marek jak:

TUI, Neckermann, Thomas Cook, FTI, ITS, Big Xtra, Bucher Reisen, Tjaereborg, Jahn Reisen, Alltours, FTI Touristik, Schauinsland Reisen, oraz wiele innych.