Zimowe kierunki wakacyjne

 

 

Sezon letni jest atrakcyjny pod względem wyjazdu na wakacje szczególnie dla rodzin z dziećmi - to właśnie wtedy pociechy mają wolne od szkoły i możemy sobie pozwolić na błogi wypoczynek. Oczywiście jest to najpopularniejsza i bardzo dobra opcja wypoczynku, jednak warto pamiętać, że nie musimy się ograniczać do wypoczynku tylko w nasze lato - wiele krajów oferuje przepiękną pogodę właśnie wtedy, gdy u nas często hula mróz a miasta ogarnia wszechobecna szarość. Właśnie wtedy wiele osób potrzebuje naładować baterie gorącym słońcem i relaksem wśród palm.

 

 

 

Jakie kierunki są szczególnie atrakcyjne zimą?

 

Po pierwsze - EGZOTYKA!

Większość egzotycznych krajów rozpoczyna sezon turystyczny właśnie jesienią-zimą! Dominikana, Meksyk, Zanzibar, Tajlandia, Kuba, Malediwy - te kierunki mają do zaoferowania najwięcej słońca i fantastycznej pogody właśnie wtedy, gdy w Polsce zaczyna się brzydka i deszczowa pogoda - od listopada znajdziesz tam cudowne słońce i praktyczny brak opadów. Coraz więcej organizatorów wprowadziło na rynek bezpośrednie przeloty Dreamlinerem właśnie w te miejsca - i tak - możesz bez przesiadek, w komfortowych warunkach, w kilka-kilkanaśnie godzin zmienić klimat na prawdziwie wakacyjny!

 

Bliskie, ale CIEPŁE kierunki!

 

Cypr - na Cypr warto wybrać się zwłaszcza późną jesienią i wczesną wiosną – w listopadzie i w pod koniec marca jest ciepło i przyjemnie – ok 22-23 stopnie. W grudniu możecie się spodziewać 18-19 ( tyle samo ma woda w morzu). Na Cyprze w zimie możecie też spodziewać się opadów deszczu, więc w tym okresie najlepiej nastawić się na zwiedzanie.

 

Madera - przez wielu nazywana krainą wiecznej wiosny! Różnice temperatur latem i zimą nie są zbyt wielkie, więc jest to idealne miejsce dla osób, które nie lubią skrajności pogodowych. Średnia temperatura na Maderze to 18 do 25 stopni. W listopadzie i grudniu możecie się spodziewać 19 – 21 stopni a od stycznia do marca 18 – 19 stopni. Madera zachwyci Was przepięknymi widokami, majestatycznymi klifami spadającymi do Oceanu, malowniczymi winnicami i wszechobecną zielenią.

 

Egipt - wakacje trwają tu cały rok. Co więcej, przyjazd do Egiptu latem, kiedy temperatury są bardzo wysokie – wcale nie jest najlepszym pomysłem. Dlatego najwięcej turystów przyjeżdża tu właśnie w okresie jesienno-zimowym, czyli od listopada do lutego. W listopadzie możecie się tu spodziewać nawet 25 – 27 stopni, w grudniu, styczniu i lutym 22 – 23 stopni. W marcu znowu zaczyna robić się gorąco – temperatura wynosi już 26 stopni. Dobra wiadomość dla tych, którzy marzą o kąpielach morskich – przez całą zimę temperatura wody nie spada poniżej 20 stopni!

 

Wyspy Kanaryjskie - na wyspach panuje łagodny klimat, przez cały rok pogoda sprzyja odpoczynkowi. Warto jednak pamiętać, że na wyspach panują dwie strefy klimatyczne – na zielonej i żyznej północy dość często padają deszcze, zaś południe jest suche i spalone słońcem. Dlatego zawsze warto zwrócić uwagę, by na wypoczynek zimowy wybierać hotele zlokalizowane na południu wysp. Na wyspach Kanaryjskich w zimie temperatury oscylują w granicach 23 stopnie w listopadzie, 20 w styczniu i lutym, woda w oceanie ma ok. 19 – 20 stopni.

 

 Z nami spędzisz zimowy urlop w iście słonecznej atmosferze!