PORADNIK

Wybierasz się na wakacje za granicę, a po cudownie spędzonym urlopie wracasz do kraju z pamiątkami dla całej rodziny – tak wygląda scenariusz udanych wakacji. Ale nie wszyscy przywożą takie pamiątki o jakich marzyli – niestety nadal bardzo często na lotniskach i przy odprawach zdarzają się stresujące sytuacje, kiedy to okazuje się, że turysta próbuje wywieźć z wakacyjnego kurortu pamiątkę zakazaną!


Polacy z roku na rok coraz więcej podróżują. Także w okresie świątecznym. Zamiast siedzieć przy pełnych stołach, wolą wydać pieniądze na jakąś super wycieczkę. Liczba ofert wielkanocnych biur podróży ma tendencję wzrostową. Gdzie się wybrać w podróż w Wielkanoc? Jak świętuje się święta Wielkiej Nocy w poszczególnych krajach? Przeczytaj.


Przed wyjazdem za granicę warto zadbać o wszelkie szczegóły. Jeżeli chcemy uniknąć różnych nieprzyjemnych sytuacji warto skorzystać z rad naprawdę profesjonalnego i dobrego biura podróży. A naprawdę dobre jest biuro podróży Proxima Travel. Dlaczego warto je wybrać? 

Podróże kształcą, lepiej więc przeczytaj ten poradnik, czego unikać podróżując po krajach świata. Dzięki temu unikniesz wielu przykrych wpadek i nieprzyjemnych sytuacji. Nie sposób wymienić wszystkich obraźliwych gestów, biuro podróży Proxima Travel opisuje kilka z nich:

CZYTAJ WIĘCEJ


Wakacje z dzieckiem - krótki poradnik

Wielu z nas decydując się na wakacje zadaje sobie przed zakupem wycieczki podstawowe pytanie: co z dziećmi? Jak to co – dzieci jadą/lecą oczywiście z nami! Jednak aby wybrać dobrą wycieczkę i by dobrze przygotować się do takich wakacji z dziećmi, należy zastanowić się nad kilkoma kwestiami.

CZYTAJ WIĘCEJ


6 rzeczy, o które warto zadbać przed wyjazdem za granicę

I Zadbaj o dokumenty
Przed wyjazdem koniecznie sprawdź, czy Twój paszport i dowód osobisty są ważne. Dokumenty powinny być czytelne i niezniszczone. Jeśli zamierzasz podróżować samochodem, weź ze sobą również prawo jazdy i dokument rejestracyjny.

CZYTAJ WIĘCEJ